Mindennapi vállalati pénzügyeink

Cégkassza

Új hitelprogram indul a vállalkozások digitalizációs szintlépésére

Elérhető a kkv-digitalizációt segítő új MFB-hitelprogram! 

2025. január 17. - Cégkasszás

Egy korábbi bejegyzésünkben már mélyebben elemeztük, hogy az elmúlt évtizedek alapján világosan látszik, hogy azok a cégek versenyképesek, amelyek gyorsan adaptálódnak a technológiai környezet változásaihoz. A digitalizáció jelenléte a hazai kis- és középvállalkozások számára – versenyképességük és hatékonyságuk növelése érdekében – kulcsfontosságú a mindennapi működésben. 2024. december 5-től már elérhető a Magyar Fejlesztési Bank európai uniós társfinanszírozású, a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások digitalizációs törekvéseit elősegítő Digitális Megújulás Operatív Program DIMOP PLUSZ keretében indított két új, 0 százalékos kamatozású hiteltermék. 

Az MFB két konstrukcióján keresztül, összesen mintegy 34,7 milliárd forintos keretösszeg áll rendelkezésre mind az alacsonyabb digitális fejlettségi szintről induló, kisebb volumenű fejlesztésben gondolkozó vállalkozások, mind a digitálisan érettebb és nagyobb projekteket tervező cégek számára. Az igényelt összeg fele akár vissza nem térítendő támogatássá is válhat a nagyon alacsony digitális intenzitással rendelkező vállalkozásoknál. 

A kisebb vállalatok sem maradhatnak ki a digitális transzformációból 

A DIMOP PLUSZ 1.2.3/A-24 hiteltermék 27,8 milliárd forintos keretösszegéből a Budapesten megvalósuló projektekre 4,1 milliárd forint, míg a Budapesten kívüli fejlesztésekre 23,7 milliárd forint összértékű finanszírozás érhető el – tehát az ország teljes területéről várják a pályázatokat. Az egyes projektekre 3 és 20 millió forint közötti finanszírozás igényelhető, ennek megfelelően az „A” termék tökéletesen illeszkedik a kisebb vállalkozások igényeihez.

A hitelkonstrukciót a vállalkozások elsősorban olyan alapszintű, közepesen fejlett vagy fejlett szoftverek és felhőalapú szolgáltatások bevezetésére fordíthatják, mint a hatékonyabb vállalatirányítási és erőforrástervezési (ERP) megoldások, illetve az ügyfélkapcsolat-kezelési (CRM) rendszerek (a vállalkozás minden ügyfelét egyetlen központi felületen láthatja és kezelheti), táv- és csoportmunka-támogató megoldások vagy a mesterséges intelligencián alapuló technológiák.

Az igényelt összeg fele akár vissza nem térítendő támogatássá is válhat a nagyon alacsony digitális intenzitással rendelkező vállalkozásoknál.a.png

Forrás: MFB DIMOP A terméklap

Az emelt szintű digitális megoldások is előtérbe kerülnek

DIMOP PLUSZ 1.2.3/B-24 hiteltermék keretösszege 6,95 milliárd forint, ebből 1 milliárd forint a főváros területén megvalósuló projektek, 5,92 milliárd forint pedig a Budapesten kívüli projektek megvalósítására fordítható. Az egyes fejlesztésekre 20 és 200 millió forint közötti kölcsönösszeg igényelhető.

A hiteltermék a fejlettebb digitalizációs törekvéseket finanszírozza, többek között a felhőalapú számítástechnikai szolgáltatások, a mesterséges intelligencián alapuló technológiák és szolgáltatások, a nagy adathalmazok elemzését szolgáló megoldások, illetve az Ipar 4.0-hoz és a vállalati Internet Of Things-hez kapcsolódó megoldások bevezetésének elősegítésével.b.png

Forrás: MFB DIMOP B terméklap

Hogyan lehet igénybe venni a hiteltermékeket?

A két hiteltermékkel kapcsolatos szoftverek és üzleti felhőszolgáltatások beszerzése elsősorban a vallakozzdigitalisan.mkik.hu weboldalon, a DKF Kft. és az MKIK által biztosított minősített szállítói listáról lehetséges. A vállalkozások digitális fejlettségének meghatározása a KKV digital weboldalán elérhető bemeneti mérés eredménye alapján történik.

A kölcsönkérelmek az MFB Pont Plusz vállalati hálózatban, az MBH Bank és a Gránit Bank összesen 156 kijelölt bankfiókjában nyújthatók be országszerte. A programok részletes feltételeiről és kondícióiról a www.mfb.hu oldalon, illetve az MFB Pont Plusz fiókokban kaphatnak további tájékoztatást az érdeklődők.

A hazai kkv-k fejlődésében kiemelt szerepet játszó digitalizációról már többször írtunk a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. által támogatott Cégkassza Podcast keretein belül. A tágabb kontextus érdekében alább listáztuk az eddigi, tematikus epizódokat a kedves olvasók számára: 

Források: 

 

     

    A bejegyzés trackback címe:

    https://cegkassza.blog.hu/api/trackback/id/tr4818776524

    Kommentek:

    A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

    Nincsenek hozzászólások.
    süti beállítások módosítása