Mindennapi vállalati pénzügyeink

Cégkassza

PÉNZ7: A gyermekek nyelvén beszél az új kiberbiztonsági kalandgyűjtemény

2025. március 06. - Cégkasszás

A 2025. március 3-án útjára indult 11. PÉNZ7 pénzügyi és vállalkozói témahét idén először kiberbiztonsági tananyaggal is bővült, ’Digitális lábnyom–digitális pénztárca’ címmel. A tananyag szerves részét képezi Solymos Ákos kiberbiztonsági kalandgyűjteménye, a 'Frici, Fülöp és a hackerek', melyet ünnepélyes keretek között, sajtótájékoztatón mutattak be a szervezők a Pénzmúzeumban.

„2014-ben 660-as résztvevő iskolával indult a PÉNZ7. Őszintén örülünk, hogy idénre megduplázódott a regisztrált intézmények száma, így 2025. március 3-ától országszerte 1364 iskola vesz részt a programsorozatban.” – mondta el a projekt egyik szervező intézményének részéről Vékony Anett, a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára. „A témahét alatt 206 000 diákhoz jutnak el, 15 077 rendhagyó óra keretében, 2 096 pedagógus és 705 önkéntes szakmai óraadó összefogásában a PÉNZ7 tananyagai. Idén a három kiemelt tudáskör: a befektetések, a tudatos vállalkozás és a kiberbiztonság. A csatlakozó iskolákban lehetőség nyílik arra, hogy pénzügyi, kiberbiztonsági és vállalkozói szakmai önkéntesek segítsék az adott témákban az órák megtartását.”

A könyvbemutató helyszínét a Pénzmúzeum biztosítja, aki hosszú évek óta szakmai partnerként vesz részt a munkában. „Természetes volt számunkra, hogy a PÉNZ7 küldetését támogatjuk, hiszen elkötelezettek vagyunk a pénzügyi tudás élményszerű átadásában. A Pénziránytű Alapítvány a PÉNZ7 indulása óta meghatározó szerepet vállal a témahét pénzügyi anyagainak kidolgozásában, a Pénzmúzeum pedig örömmel ad helyet mind a tudás bővítését szolgáló múzeum-látogatásoknak, mind pedig a projekt kiemelt eseményeinek.” – nyilatkozta Hergár Eszter, a Pénziránytű Alapítvány kuratóriumi elnöke, a Pénzmúzeum vezetője.penz7_konyvbemutato_1.jpg

Fotó: Pénzmúzeum

A kiberbiztonsági tananyag gerincét képezi a ’Frici, Fülöp és a hackerek’ című kalandgyűjtemény (Atlantic Press Kiadó, 2025), melyben a szerző, Solymos Ákos izgalmas kiberbiztonsági történeteken vezeti keresztül a főszereplőket, reagálva az online világ legaktuálisabb kihívásaira. A főszereplők megküzdenek a hasonló korú gyermekekre jellemző kétségekkel és nehézségekkel, de a történetek végén természetesen minden jóra fordul, és az összes kiberkihívásra megtalálják a hosszútávú, előnyös megoldást. A kalandos gyűjtemény fiatal kamaszoknak íródott, de akár fiatalabb, akár idősebb társaik és a fiatal felnőttek is találnak a történetekben tanulságot és megfontolni valót.

A sajtótájékoztatón bemutatkozott a PÉNZ7 kiemelkedő kísérőprogramja, a ’Digitális Szimat Kihívás’ nevű online kvízjáték, mely életkortól függetlenül lehetőséget biztosít arra, hogy próbára tegyük a digitális biztonsággal kapcsolatos felkészültségünket, és együtt játsszanak a családtagok a téma könnyed, iskolán kívüli elsajátítása érdekében.

Az eseményen átadták a PÉNZ7 kiberbiztonsági tananyagának munkálataiért és a tananyag fejlesztéshez nyújtott segítségért a Pénzügyi kultúra nagykövete díjat Solymos Ákos számára, aki a ’Frici, Fülöp és a hackerek’ című kiberbiztonsági kalandgyűjtemény írója, illetve intézményi díjat vehetett át a VISA, a kibertudatosság fejlesztésében való aktivitásáért.

A PÉNZ7 témahét projektgazdája a Belügyminisztérium, aki a Nemzetgazdasági Minisztériummal, a Magyar Bankszövetséggel, a Pénziránytű Alapítvánnyal és a Junior Achievement Magyarországgal, mint szakmai partnerekkel dolgozik azon, hogy a 2025. március 3-án induló programsorozat idén is élvezetes, hasznos és sikeres legyen. Ezt segíti elő a témakörökben kidolgozott számos tananyag és webináriumi anyag is, amelyek elérhetőek a www.penz7.hu oldalon.

 További hasznos linkek:

A PÉNZ7 szervezői: 

Belügyminisztérium, Magyar Bankszövetség, Pénziránytű Alapítvány, Nemzetgazdasági Minisztérium, Junior Achievement Magyarország Alapítvány

A bejegyzés trackback címe:

https://cegkassza.blog.hu/api/trackback/id/tr1718811002

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása