Mindennapi vállalati pénzügyeink

Cégkassza

A hazai kkv-k fejlődésének újabb mérföldköve – sikerrel zárult a „Demján Sándor 1+1 Beruházás-élénkítő Támogatási Program” pályázata

2025. február 04. - Cégkasszás

A magyar mikro-, kis- és középvállalkozások számára kiemelten fontos, hogy megfelelő finanszírozási és támogatási forrásokhoz jussanak. Az utóbbi időszak egyik legjelentősebb ilyen kezdeményezése a Demján Sándor 1+1 Beruházás-élénkítő Támogatási Program, amely keretében akár 200 millió forint vissza nem térítendő támogatás is igényelhető. A program a nemrégiben lezárult pályázati időszakban rendkívül sikeresnek bizonyult: több mint 6800 vállalkozás regisztrált elő és összesen 1885 kérelem érkezett be a benyújtási határidőn belül. Alább összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat a támogatásról. 

A gazdasági változások és a folyamatosan alakuló piaci környezet új gazdaságpolitikai megoldásokat követelnek, különösen a kis- és középvállalkozások számára. A kkv-szektor kulcsfontosságú szereplője a magyar gazdaságnak, ezért számos üzleti kezdeményezéssel segítik őket a különböző pénz- és hitelintézmények. Demján Sándor, a neves magyar üzletember neve által fémjelzett „1+1 Beruházás-élénkítő Támogatási Program” vissza nem térítendő támogatást kínál a hazai kkv-k részére, amelyet beruházásokra és fejlesztésekre fordíthatnak. A kkv-k számára különösen fontos, hogy kedvező feltételekkel juthassanak hozzá a szükséges háttértudáshoz, illetve a megfelelő pénzügyi forrásokhoz, amelyek segíthetik őket abban, hogy alkalmazkodjanak a dinamikus piaci változásokhoz és sikeresebbek legyenek a piaci versenyben. 

Jelentős az érdeklődés a program iránt 

Az 48 milliárd forintos kerettel rendelkező „1+1 Beruházás-élénkítő Támogatási Program” iránt kiemelkedő figyelem mutatkozott a hazai kis- és középvállalkozások körében.  A pályázati folyamat 5 hétig tartó előregisztrációs szakaszában mintegy 6800 vállalkozás jelentkezett, ami már előrevetítette a program várható sikerét.  A nagy érdeklődésre való tekintettel a pályázati határidők meghosszabbításra kerültek annak érdekében, hogy minden pályázó egyenlő eséllyel induljon. Az előregisztráltak számára a szükséges dokumentumok összeállításának és feltöltésének határideje január 21-én járt le, közülük a hiánytalan dokumentációval rendelkezők január 23-án 16:00-ig nyújthatták be a jelentkezésüket. A megadott határidőig végül 1885 db érvényes pályázat érkezett be, összesen 136,86 milliárd forintnyi támogatásra igényt tartva.x.jpg

A program keretében a vállalkozások 5 és 200 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatást igényelhettek, mindezt 50 százalékos intenzitás mellett. Ez azt jelenti, hogy akár 400 millió forint összköltségű projektek is megvalósulhatnak a pályázat révén.

A következő hetekben a lebonyolítással megbízott Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség a felhívásban előre meghatározott, objektív pontrendszer alapján rangsorolja a beérkezett kérelmeket. A támogatási keret ennek megfelelően kerül elosztásra, biztosítva a források hatékony allokációját, illetve azt, hogy a legnagyobb növekedési potenciállal rendelkező, ígéretes projektek kapjanak támogatást.  A támogatói okiratok kiállítása tavasszal várható, ezt követően a nyertes pályázóknak 12 hónapjuk lesz a fejlesztések megvalósítására.

Szabados Richárd, a kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár hangsúlyozta, hogy a program iránti kiemelkedő érdeklődés és a nagyszámú előregisztráció bizonyítja, hogy a hazai kkv-k elkötelezettek a fejlődés iránt és igyekeznek megragadni minden ehhez kapcsolódó lehetőséget.

 A technológiai fejlesztések terén várható a hazai kkv-szektor fejlődése 

A program egy komplex támogatási rendszert kínál, amelynek az alapvető célkitűzése, hogy elősegítsék a hazai kkv-k fejlődését és versenyképességük növelését, különös figyelmet fordítva a digitális átalakulásra, innovációra és a fenntartható működésre.

Elsősorban a kötelezően megvalósítandó tevékenységek köre támogatható, ide tartozik a technológiai fejlesztést eredményező új eszközök beszerzése, amelynek a projekt összköltségének legalább 40 százalékát kell kitennie.
A választható tevékenységek köre sokkal szélesebb skálán mozog. Magába foglalja a vállalati infokommunikációs eszközök és immateriális javak – például know-how, licencek – beszerzését.  A napelemek kivételével támogathatóak az energiahatékonysági beruházások, csökkentve a kkv-k működési költségeit és környezeti lábnyomát.  Az összköltség kisebb részét iparjogvédelemre és tanácsadói szolgáltatások igénybevételére lehet fordítani, így a vállalkozások nemcsak pénzügyi segítséget kaphatnak, hanem gyakorlati és üzleti iránymutatást is, amely segíti őket a hatékonyabb működésben.

Mindezekből az következik, hogy a program által támogatott tevékenységek mentén jelentős fejlődés várható a digitalizáció, a fenntarthatóság és a munkaerőpiaci versenyképesség területén. 

Várhatóan mindez hozzájárul a hazai kkv-k hosszú távú sikeréhez, amivel lehetőségük nyílik arra, hogy jobban alkalmazkodjanak a piaci változásokhoz, növeljék termelékenységüket és erőteljesebben jelenjenek meg a nemzetközi piacokon. A támogatás nemcsak a versenyképesség növelését szolgálja, hanem az iparági szektorok és a gazdaság egészének dinamizálásához is hozzájárul.

Forrás: https://fb.watch/xsxHii1uXB/

Források: 

A bejegyzés trackback címe:

https://cegkassza.blog.hu/api/trackback/id/tr1618787600

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása